Zadowolenie z pracy zarobkowej, oceniana jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, uważają , że po zakończeniu studiów praca jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Owszem praca jest , ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji albo dla niedoświadczonych za niską płacę. Lata, kiedy zdobywanie umiejętności dawałogwarantem otrzymania dobrze wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to walory cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych odpornych na stres osób czeka . Oczekiwania Polaków , co do wysokości wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną więcej zarabiać , bo ich aspiracje są wyższe , pragną więcej posiadać i zabezpieczyć swoim domownikom dobre warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest ważne , bycie cenionym przez przełożonych także, połączenie tych przesłanek z satysfakcjonującym wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest nadal uważany, jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejting sajt datingsida.xyz

Zawody takie jak przedsiębiorca , pozwalają osiągnąć wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do pracy , jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.